Trnavské pasové oddelenie

Autor: Michaela Herichová | 3.4.2008 o 9:07 | Karma článku: 13,19 | Prečítané:  7097x

Prišiel na psa mráz. Konkrétne na mňa a konkrétne po mojom chrbte asi 10x. Stačilo si pripomenúť, že si musím ísť vybaviť pas. Odkladala som to tak dlho, ako sa len dalo.

Neznášam chodenie po úradoch, dohadovanie sa s úradníkmi a dožadovanie sa svojich práv. Duševne som sa na úkon vybavenia pasu pripravovala týždeň. Mala som skúsenosti ako každý z nás. Dlhé rady, nervozita, neochota, dlhé doba vybavenia...

Vedela som, že úradné hodiny sú od ôsmej, ale pre istotu som prišla o 30 minút. Veď uvidím čo a ako. Pán pri vstupe sa ma spýtal čo potrebujem. Že pas. Vzápätí ma poinformoval, v ktorých novinových stánkoch a na ktorých miestach v okolí dostanem kúpiť kolky a v akej hodnote ich mám zakúpiť, poučil ma, že potrebujem platný občiansky a poprípade hrebeň, lebo sa fotí priamo pri podaní žiadosti a je možnosť sa upraviť. Pochvala, pochvala, POCHVALA. Toto som nečakala. Ani sa to nedá čakať, keď nemáte iné, ako zlé skúsenosti. Navyše ani v bake vám nedajú také presné a vyčerpávajúce informácie na prvýkrát, ako mi dal tento pán. 

Zakúpila som kolky, vrátila sa aj s kopou časopisov, veď ktovie, koľko budem čakať. Čakala som presne jeden a pol minúty, kým sa donačítal systém. Pani pri okienku mi popriala dobrý deň, vypýtala si kolky, občiansky preukaz, chvíľu tam nahadzovala údaje, potom vytlačila papier, dala mi ho podpísať a pokynula mi, aby som si prešla do vedľajších dverí, kde ma odfotia. Ešte mi ponúkla možnosť, že ak im nechám svoje číslo mobilného telefónu, že mi v pošlú sms, ak bude pas urobený skôr ako o dva dni. Samozrejme, že som to číslo dala, to bolo niečo nezvyčajné a nové.

Za dverami sedelo mladé usmiate dievča, nasnímalo mi tvár, dalo podpísať takú tabuľku na zoskenovanie podpisu a rozlúčilo sa so mnou. A bola som vybavená a vonku a celé to aj s čakaním trvalo 8 minút. Neskutočné. Pochvala, pochvala, pochvala. Rýchle, bez stresom, milé, plné podstatných a potrebných informácií.

N druhý deň ráno o 8,02 mi pípla sms tohto znenia: (MV SR)
 Vazeny obcan, Vas cestovny pas (CD-JPT1 ........) si mozete prevziat uz dnes pocas strankovych hodin.

Toto je tá pointa. Po 24 hodinách bez stresov, hádok, nervov, zbytočného čakania držím v ruke nový pas. Pre mňa nová a mimoriadne pozitívna situácia. Neviem, či Policajný zbor investoval do školení správania svojich pracovníkov, či trnavské oddelenie má vedúceho, ktorý dbá na dobré mravy a úctu k občanom, či bol len výnimočný deň, alebo sa všetci pomýlili, jedno je isté. Moja mienka o policajných úradníkoch sa poopravila a chcem znovu vyjadriť pochvalu za sprostredkovanie informácií a prístup na trnavskom pasovom oddelení.

Nech im to len, preboha, ešte dlho vydrží. A poučia sa aj iní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zo súdu zmizla veľká časť spisu ku Kočnerovej kauze Technopol Servis

Zmiznutie predĺži súdny proces a známi Mariana Kočnera tak budú dlhšie ovládať vytunelovaný majetok.

KOMENTÁRE

Na Islande môžete mať pocit, že skončil svet

Sigur Rós vydal album Route one, ktorý namiešala umelá inteligencia.

Blog Transparency International

Ešte stále sa chcete presťahovať na vidiek?

Čo obnáša život v obciach z pohľadu transparentnosti starostov a ich úradov?


Už ste čítali?